Projekt “Klima jako místní téma” je zaměřen na rozvoj klimatického vzdělávání a osvěty o změně klimatu, financovaná z Národního plánu obnovy (NPŽP). Cílem projektu je posílit kompetence v oblasti klimatické změny u vzdělavatelů, žáků, veřejné správy a dalších aktérů v místních komunitách prostřednictvím propojení místně zakotveného učení s klimatickým vzděláváním.
Hlavní cíle projektu:
Rozšíření principů místně zakotveného učení na 40 základních a středních škol prostřednictvím dlouhodobého programu “Klimatická Škola pro udržitelný život”.
Vytvoření a implementace 5 nových lekcí zaměřených na dopady sucha a extrémních klimatických jevů v místě
Zpracování 20 případových studií z Klimatické školy pro udržitelný život, dokumentujících adaptační a mitigační strategie v praxi.
Posílení metodických návodů pro dekarbonizaci škol a podpora participace a spolupráce s komunitou.
Projekt zahrnuje realizaci 2 celorepublikových konferencí pro 120 účastníků, zahrnujících učitele, vzdělavatele, pracovníky neziskových organizací, samosprávy a další relevantní aktéry. Dále bude uspořádáno 2 sdílecí setkání pro 100 mladých lidí ve spolupráci s národními sítěmi MAS a Zdravých měst, podporující jejich angažovanost v oblasti klimatických změn.